Стало відомо чому українські садівники не зацікавлені у вирощуванні сливи

0 148

Господарство «Аграрна компанія 2004» холдингу Vitagro, що на Хмельниччині, планує досадити 5 га сливи на новому посадковому матеріалі. Хоча слива і не вважалась досі суперцікавою культурою на ринку України, пише SEEDS.

Сливу господарство з Хмельниччини вирощує виключно заради асортименту, розповів в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» Олександр Баран, агроном із садівництва цього господарства.

«Я в садівництві 20 років, і пам’ятаю, коли років 15 тому всі масово корчували сливи, – розповідає він. – Тоді на яблуко була ціна 5 грн (1 долар), а на сливу – 1 грн, і фермери просто пускали всіх бажаючих у сади, щоб вони самі збирали сливу. Потім, коли частину розкорчували, місцями ціна почала підноситись, але ажіотажу навколо сливи за 20 років так і не виникло».

Втім, спеціаліст підкреслює, що в Україні ще 8 років тому не було нормального безвірусного посадкового матеріалу, на якому б слива довго плодоносила.

Читайте також: Запилення фундука за допомогою дронів допомагає збільшити врожайність до 30%

«Тож вона за якісь 10-12 років сама себе розкорчує, – каже агроном. – Потихеньку почне випадати, шарка стане її косити. Нашій сливі восьмий рік, і я вже бачу, що починаються проблеми».

Проте зовсім від цієї культури господарство не відмовляється, тим більше, що у вирощуванні вона не дуже важка.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!