Запилення фундука за допомогою дронів допомагає збільшити врожайність до 30%

0 194

Завдяки дозапиленню за допомогою дронів можна не тільки суттєво підвищити врожайність фундука, а й покращити якість самого ядра. Це дозволить фермерам отримати набагато більшу ціну за фундук, водночас значно знизити витрати, пише SEEDS.

Компанія, що входить до корпорації “Галс Агро” вирощує фундук на 400 гектарах на півдні Київської області.

«Перші посадки фундука вже починають приносити перші врожаї. Цього року ми вирішили спробувати провести дозапилення саду фундука за допомогою дронів.

Фундук – культура, що запилюється вітром. При цьому безпосередній період цвітіння жіночих та чоловічих органів на ньому відбувається в ранньовесняний період та пізньозимовий. У наших умовах деякі сорти фундука починають цвісти вже після середини січня і закінчують своє цвітіння наприкінці березня.

Але тут є певні накладки, тому що у наших умовах промислові сорти ведуть себе трохи по- іншому, чим, наприклад, на півдні України чи на заході, де в нас зосереджені основні масиви посадок. І тому нам приходиться якось проводити цю корекцію з допомогою дозапиленя», – розповів EastFruit Євген Лайтер, головний агроном компанії.За його словами основних і ефективних способів дозапилення фундуку ще немає. Головне – правильно висадити сорти запилювачів, а також підібрати строки цвітіння та сорти, які сприяють кращому заповненню ядра.

«Є спроби дозапилення за допомогою садових обприскувачів, а потім якихось ручних маніпуляцій, але вони у великих обсягах є малоефективними і, у свою чергу, не пристосовані для впровадження у товарне виробництво.

Геннадій Юдін – керівник української горіхової асоціації, запустив цей проект “Дозапилення за допомогою дронів”. Команда “Галс-Агро” цього року все це протестувала на своїх насадженнях, і побачила, що це ефективно.

Є результат, який ми отримали саме завдяки дозапиленню, і тому надалі ця технологія набиратиме все більше обертів. Відбуватиметься розробка технології дозапилення, їхніх термінів, підбір сортів для запилення, процес відбору пилку. Тобто це досить складний та тривалий процес», – каже Євген Лайтер.На його думку, вже через кілька років можна буде отримати доволі вагомі результати саме завдяки дозапиленню дронами.

«В період зими досить складно провести якісь маніпуляції за допомогою техніки. Це може бути як снігове покриття, так і неможливість під’їзду техніки: тракторів, автомобілів до саду через високу вологість ґрунту в міжряддях.

За допомогою дрону можна дистанційно проводити ці технологічні операції без проблем. При цьому не втрачаючи ні термінів, ні відповідних погодних умов. З агрономічної точки зору дрони дають можливість запилення фундука в несприятливих для техніки погодних умовах, коли йде цвітіння культури», – додає головний агроном.

Читайте також: Юридична допомога та документування збитків від війни: міжнародні донори запустили проєкт допомоги українським аграріям

Дуже важлива також і мобільність дронів. Їх можна швидко перевозити, швидко обробляти площі. У свою чергу це дає можливість покривати за допомогою невеликої кількості дронів велику площу. З економічної точки зору це також вигідно. Використання будь-якої техніки – це паливо, яке зараз має досить високу ціну, вважає Євген Лайтер.«Ми можемо говорити про те, що збільшення врожайності фундуку внаслідок застосування дронів відбулося на різних ділянках по-різному, але цей показник був на рівні від 15 до 30%.

Крім того, ми відзначили збільшення кількості горіхів у зав’язі та покращення якості ядра, що впливає на ціну продукції.

У нас однозначно буде дозапилення дронами в пізньозимовий та ранньовесняний період у майбутньому. У майбутньому ми, можливо, використовуватимемо наземні дрони для боротьби з бур’янами. Ця технологія поки що вимагає дослідження.

Протягом 3-4 років плануємо впровадити роботизовані дрони для догляду за насадженнями. Я вважаю, що роботизоване обладнання, агродрони, а також автоматизовані системи у сільському господарстві все більше й більше будуть виконуватимуть виробничі операції», – переконаний Євген Лайтер.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!