Стало відомо що заважає пасічникам України отримати компенсації за протраву бджіл

0 477

Повідомлення про потраву бджіл надходять не перший рік, однак відстоювати своє право на отримання компенсації від фермерів пасічники України не завжди можуть – багато пасік не зареєстровані. Про це розповів Борис Кобаль, директор Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарії Держпродспоживслужби під час “Медового марафону 2020”, пише SEEDS.

“Ми маємо в цьому році тривожні повідомлення про потраву бджіл з Чернігівської області, Житомирської області. Ми наступаємо на ті самі граблі, що й попередні роки.

Для прикладу: створена робоча група, комісія виїжджає, лікар ветмедицини відбирає проби, направляє в лабораторію, і вже в супровідному документі він має зазначити реєстраційний номер, номер паспорту і так далі…. А його немає. Ця пасіка, вона знеособлена”, – каже Борис Кобаль.

За його словами саме через те, що пасіка не зареєстрована, бджолярам надалі важко використовувати результати такого лабораторного дослідження для того, щоб довести свою правоту в суді та відстоювати своє право на отримання компенсації від фермера – відсутність реєстрації нівелює такі права.

“Ми не спроможні захистити і підтримати в жодному суді. Ці бджоли ніде не обліковані. Скільки їх? Скільки постраждало бджолосімей?

При тому, що у нас приблизно 70 тисяч пасік, 43  тисячі з них, тобто дві третини, мають санітарно ветеринарні паспорти. Але наявність паспорта не дає права інспектора автоматично внести пасіку до реєстру. Законодавець цього не передбачив. Це має бути тільки власне бажання і заява пасічника.

Сьогодні ми врахували всі побажання, всі рекомендації пасічників для проведення лабораторних досліджень по визначенню пестицидів, ядохімікатів… дійсно розширили галузь досліджень з 10 показників діючих речовин, які ми виявляли до 70″, – додає Борис Кобаль.

За його словами, те, що в деяких регіонах ситуація більш-менш стабільна і немає повідомлень про потрави – це результат кропіткої спільної роботи багатьох організацій.

“Спільно з громадськими організаціями, асоціаціями та пасічниками ми 2-й рік поспіль проводимо широкі роз’яснювальні компанії, пробуємо знайти контакт між пасічниками та фермерами”, – розповів Борис Кобаль, додавши, що, на жаль, не завжди такі роз’яснювальні компанії мають стовідсотково позитивний результат.

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!