Стартап з України виготовлятиме у Франції упаковку для їжі з опалого листя

0 121

Український екостартап Releaf Paper, який розробив унікальну технологію виготовлення упаковки з опалого листя, до кінця 2024 року планує запустити завод у Франції потужністю переробки 10 тис. т сировини на рік, пише SEEDS.

Після цього стартап планує придбати щонайменше три інші заводи в Європі протягом наступних п’яти років.

“Наразі єдиним нашим інвестором є Європейська Комісія, але пізніше цього року ми залучимо більше провідних інвесторів”, – розповів Олександр Соболенко, генеральний директор та співзасновник компанії Foodbev media.  

У 2020 році, Releaf Paper заснував школяр із Закарпаття Валентин Фречка, який розробив саму технологію створення целюлози із листя. Стартап уже має потужних замовників, зокрема Loreal, Chanel, Weleda, Kiehl’s, Schneider Electric і Samsung. Також упаковка з опалого листя повністю відповідає стандартам харчової промисловості, в неї можна пакувати їжу та напої.

Читайте також: На людство чекають продовольчі потрясіння

“Ми переробляємо листя та інші зелені відходи, зібрані міськими комунальними службами з вулиць, на целюлозу та папір для пакувальної промисловості. Роблячи це, ми замінюємо первинний папір екологічною альтернативою, запобігаючи вирубці лісів та допомагаючи містам утилізувати сезонні зелені відходи”, – зазначає Соболенко.


У 2022 році Releaf Paper став переможцем програми EIC Accelerator 2022 від Єврокомісії та отримав €2,5 млн гранту на будівництво виробничої лінії. Повна вартість будівництва фабрики складала €3,5 млн, тож додатковий €1 млн довелося залучити в одному із французьких банків. Реалізація проєкту розпочалася у 2023-му.

Додатково стартап отримав рекомендації на подальші інвестиції від Єврокомісії на ще дві фабрики загальною сумою щонайменше €8 млн. Їх мають схвалити окремо.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!