На людство чекають продовольчі потрясіння  

0 1 307

Екстремальні погодні умови, з якими зіткнулися багато країн, а також війна на території України, загрожують світу нестачею продовольства, пише SEEDS.

Як зазначають експерти, йдеться про різні види продукції, що виробляються на всіх континентах.

Зокрема про проблеми заявили в Індії, де вже обмежили експорт рису, який є одним з основних продуктів у країні. Обмеження на його вивезення ввели через брак рису в сільгоспвиробників і, відповідно, зростання цін на нього на внутрішньому ринку.

«Згідно з даними міністерства продовольства, роздрібні ціни на рис у Делі зросли приблизно на 15% цьогоріч, тоді як середня загальнонаціональна ціна зросла на 9%», – зазначає видання Bloomberg з посиланням на офіційні джерела в уряді Індії.

Аналогічні проблеми зафіксували в Китаї, а виробники хліба і фруктів у США повідомили про скорочення врожайності.

Тім Бентон, експерт із продовольчої безпеки в Chatham House у Лондоні заявив, що проблеми переживають і європейські виробники. Так, він вказав, що в Південній Європі так спекотно, що корови дають менше молока, а помідори псуються.

Читайте також: Вчені перетворять токсичний трав’яний горох на безпечну, та перспективну посухостійку культуру

«Після боротьби з посухою врожаї зернових теж будуть набагато меншими», – вказав він.

Бентон зазначив, що про цвіль на помідорах повідомили на Сицилії. Традиційний постачальник овочів заявив про масове псування рослин.

«На Сицилії у деяких томатів зловісні чорні плями з’являються внаслідок так званої вершинної гнилі квіток, коли екстремальні погодні умови викликають у рослин дефіцит кальцію. Вони ніби підгоріли внизу», – вказав експерт.

Також в Італії заявили про низький урожай винограду, динь, абрикосів і баклажанів, пшениці.

Що стосується зернових, то європейські виробники очікують, що пропозиція на ринку знизиться до 60%.

Фахівець зазначив, що клімат змінюється, але рослини не можуть настільки швидко пристосуватися до зміни температур, тому на людство чекають “продовольчі потрясіння”.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!