Суниця садова стала лідером по об’ємах виробництва і споживання в Україні

0 554

Лохина останнім часом не поступилася популярністю іншим ягідним культурам. Вона впевнено утримується у трійці лідерів, пише SEEDS.

Таку думку висловив президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Тарас Баштанник.

«Традиційно суниця (суниця садова- ред.) – номер один по об’ємах виробництва і споживання, номер 2 – малина, лохина – номер 3.  Малина цьогоріч обвалилася в ціні, що було абсолютно закономірно і очікувано тому, що занадто вже розширили багато площ. Я думаю, що ця ситуація ще як мінімум на рік», – каже президент УПОА.

Щодо нових плантацій лохини, розміри їх зменшилися, але українські фермери аж ніяк не втратили інтерес до цієї ягоди.

Читайте також: Гранти на сад стали локомотивом, який допоміг витягнути зі скрути плодоовочеву галузь України

«Люди отримують гранти. Хтось 25 гектарів, 50, чи 15, а хто і 100 гектарів планує на наступний рік, скажімо, на Волині. Можливо, немає такого буму в площах, як колись, років 4-5 тому, але все одно, площі по лохині в Україні розширюються.

Але якось єдиного тренду немає за цей рік. Хтось лохину садить, хтось – суницю, хтось – малину. Лохини, мабуть,  більше», – зазначає Тарас Баштанник.

За його словами, з початком війни і трагедією, пов’язаною з Каховським водосховищем, ягідництво впевнено розосередилось по всій Україні. Навіть баштанні культури знайшли для себе нові ареали.«Якщо кавуни додати до ягід, то по всій Україні ця ягода перебралась: і Сумська область, і Чернігівська, і Волинська, і Житомирська. Скрізь кавуни тепер ростуть.

Якщо говорити про всі ягоди, то це, в першу чергу, західна Україна: Волинська область, Рівненська, Житомирська, Тернопіль, Львівська, Вінницька. Тобто Центр і Захід України. Там і так традиційно ягідництво було», – каже Тарас Баштанник.


ПОВНУ версію інтерв’ю з Тарасом Баштанником читайте за посиланням.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!