Тепер українським фермерам буде простіше взяти кредити в банках

0 154

Національний банк прогнозує пожвавлення кредитування аграріїв – НБУ вніс зміни до Положення про визначення банками України розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями, пише SEEDS.

Це стало можливим з огляду на відкриття ринку землі для юридичних осіб в Україні та початок діяльності Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, пише Нацбанк.

Читайте також: Українським фермерам компенсують чверть вартості придбаної с\г техніки вітчизняного виробництва

«Зазначені зміни спрямовані на виконання оновленого законодавства України в цій сфері, створюють позитивні передумови для ширшого використання землі як ліквідного забезпечення за банківськими кредитами та збільшення кредитної підтримки сільськогосподарських виробників.

Так, Національний банк розширив перелік прийнятного забезпечення, вартість якого приймається до розрахунку кредитного ризику, включивши до переліку гарантії Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві.

Також підвищено коефіцієнти ліквідності окремих видів забезпечення, зокрема для землі сільськогосподарського призначення», – йдеться в повідомлені НБУ.

Беручи до уваги оновлення законодавства в сфері страхування, Національний банк продовжив до 31 березня 2025 року право банків ураховувати вартість прийнятного забезпечення під час розрахунку кредитного ризику без наявності договору страхування предмета забезпечення.

Зазначені зміни затверджено постановою Правління Національного банку України від 06 квітня 2024 року № 39, яка набирає чинності з 24 травня 2024 року.

 

SEEDS 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!