Тепличний бізнес на Дніпропетровщині вражає врожаями

0 8 344

Село Покровське Дніпропетровської області можна сміливо назвати одним з осередків тепличного бізнесу України. Чи не біля кожної хати біліє під сонцем або маленький парничок, або велика теплиця.

Чи не найбільше тепличне господарство належить тутешньому фермеру Геннадію Баранніку. Це вже не просто бізнес. Тепер теплиці – сімейна справа. Років зо п’ять огірки під ТМ “Овочі Покровщини” у пана Геннадія розкуповують вельми охоче.

Деякими секретами тепличної справи Геннадій Бараннік поділився з кореспондентами SEEDS та гостями першої міжнародної конференції “Тепличний бізнес України – 2019”, яка пройшла днями у Дніпрі.

– Як давно починалась ваша справа?

– Починали ми з батьком справу ще при Брежневі, у 80-ті роки. Тоді було тільки 6 соток. Зараз тут майже 4 гектари. Маємо як нові, так і старі теплиці. Ось це нове господарство в мене тільки з 2000-го року.

Я огірками з 5-го класу займаюсь. Я практик – вчусь на своїх помилках. А син у мене вже дипломований фахівець. У нас вже третє покоління займається теплицями.

– Дорогою до ваших теплиць трапилося чимало невеличких парничків, майже біля кожної хати. Все село займається вирощуванням овочів у теплицях?

– І не одне. В нас немає іншої роботи – ні заводів, нічого… Багато хто займається овочами, і то частина вже покидала – невигідно. Поїхали в Польщу.

– Що переважно вирощують у ваших краях?

– Здебільшого огірки – 75-80%. У нас огірковий регіон.

– Чи не збираєтесь переробку влаштовувати – консервуванням займатися?

– Пропозиція є. У нас є кооператив – по громаді просуває і переробку, і засолку, і охолодження… Але потрібно вкласти гроші. Я виробник – мені потрібно гроші в теплиці вкладати. Зайвих грошей немає.

Цього року збиратиму ще одну теплицю – всі гроші, до копійочки, на три роки, а то й чотири, підуть на її будівництво.

– Скільки ж коштує теплиця?

– На гектар – 230 тисяч доларів. Це тільки конструкція, без плівки, без поливу… Порахуйте, якщо огірок по 5 чи 7 гривень за кіло, скільки потрібно їх продати на таку суму? Чотири роки потрібно торгувати, щоб повернути затрати.

Цього року огірки трохи дорожчі – урожай менший десь на 25-30% від минулорічного, а минулого року ціна опускалася навіть зо 3 гривень за кілограм.

Цьогоріч ціна на огірки була від 60 (рання весна) до 4-5 гривень за кілограм влітку. Зараз відбувається пересадка огірків, тому вартість трохи піднялась. Наприкінці серпня, на початку вересня ціна знов впаде. Все від погоди залежить. В нас заморозки обіцяють, може ціна буде вищою. Огірок – він любить сонце і тепло.

– Наскільки багато огірків вдається зібрати за день?

– У першому сівобороті бувало і до 15 тон у день. Але це максимум.

– Що крім огірків вирощуєте?

– Капусту, перець, цибулю на розсаду.

– Чому не вирощуєте традиційні для теплиць томати?

– Я б посадив помідори, аби хто працював – нікому працювати. Та й процес там більш трудомісткий.

 

Людмила КАЛИТА SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!