Теплиці, придбані за грантові кошти, врятували фермерів Чернігівщини від травневих заморозків

0 255

Теплиці у господарстві «Ягідна країна» у Киселівці з’явилися завдяки участі в державній програмі грантів.   Представник фермерського господарства «Ягідна країна» Сергій Ременець каже, що вони себе вже окупили, бо врятували від травневих заморозків, пише SEEDS.

“Так як у нас північний регіон, то не завжди можна вгадати з погодою, контролювати розвиток розсади. Минулого року вирощували без теплиць. Завдяки програмі держави по тепличному господарстві в цьому році взяли 0.4 га теплиць. Як ви бачите, були морози, в людей щось померзло, а у нас завдяки закритому приміщенню така гарна розсада”, – каже Сергій Ременець.

Читайте також: Аномальні заморозки знищили майже весь урожай лохини в деяких господарствах України

Це господарство розташоване поблизу Чернігова і навесні 2022 року під час навали ворога зазнало серйозних руйнувань, але поступово відновлюється. “Прильоти артилерїі було. Стовбики всі в окопах лежали. Техніка – все, що можна було скрутили, все викопали. Рік плантацією ніхто не займався. Люди розбіглися”, – розповів Сергій Ременець виданню Час Чернігівський.Надихнув фермера роширити тепличне господарство досвід європейських аграріїв, де дуже поширене вирощування плодово-ягідних культур у теплицях. Все під ключ зробили дистриб’ютори відомої європейської компанії. Кажуть, що переваги від встановлення теплиць величезні.

“Ви захищаєте рослину від заморозків дощу граду вітру. Отримуємо якісну ягоду, яку зможете реалізувати раніше. Все інше по гарній ціні – якість. Супермаркети. Багато фірм переходить. Виноград в Італії, черешня в Англії в закритому грунті, і це виручає”, – пояснює Олег Дідух, комерційний директор ТОВ «Ай Ті-Лінкс Сервіс».Під час війни аграрії Чернігівщини адаптуються до важких умов. Є державна підтримка, що дозволяє не просто виживати в непростиїх умовах, а й дає можливість розвиватися.

“Є ряд державних програм, які дають підтримку в більшості невеликим виробникам. Держава підтримує через надання певних гарантій. Є два гранти по тепличним госопдарствам і по садівнитву. У 2023 році є по 2 підприємтва отримали гранти”, – каже Олег Крапивний, директор департаменту агропромислового розвитку Чернігівської ОВА.

Зараз у аграріїв багато роботи. У Киселівці в розпалі догляд за розсадою, яку за сприятливої погоди потрібно вже садити у відкритий ґрунт. Буде в цьому році і відомий киселівський кавун.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!