“Тотальне свавілля, якого не було навіть у 90-х”: правоохоронців Херсону звинувачують у тиску на сільгоспкооператив “Пуск”

0 248

Вранці 18 березня в приватних приміщеннях, в автомобілях і в офісі співробітників компанії, яка розмитнювала добрива херсонського сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу “ПУСК” відбулися обшуки згідно кримінального провадження і ухвали суду.

Про це повідомив голова Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Андрій Дикун на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

За словами Андрія Дикуна, правоохоронці шукали російський слід в турецьких добривах, які кооперативом було імпортовано нещодавно. Після обіду в офіс брокерів завітали молодики кавказької національності в капюшонах з тим же інтересом – знайти російський слід. При цьому вони примушували співробітників компанії відмовитися від розмитнення добрив кооперативу. 

Даючи правову оцінку діям співробітників МВС, Андрій Дикун зазначив, що останні декілька місяців кооператив, дійсно, завозить добрива з Туреччини. При цьому все відбувається у межах чинного законодавства.

“З кожної партії добрив беруться проби та аналізи, платиться мито, ПДВ. Все це підтверджено міжнародними контрактами – діяльність кооперативу “Пуск”, до складу якого входить 76 сільгосппідприємств, є цілком прозорою.

Провівши аудит даного кримінального провадження ми дійшли висновку, що поліція не мала права проводити такі слідчі дії. Більш того, їх не може робити й Держфіскалслужба, яка нещодавно зверталася до Мінекономрозвитку щодо заборони імпорту добрив з третіх країн у чому їм було відмовлено.

Все що відбулося у Херсоні ми вважаємо “беспределом”. Такі речі не можуть відбуватися у нашій країні”,- зазначив Андрій Дикун, назвавши події у Херсоні “тотальним свавіллям, аналогів якому навіть не було в 90-х”. 

Він також закликав очільника МВС Арсена Авакова втрутитися у ситуацію та додав, що запрошує всіх бажаючих на екскурсію до турецького заводу, де кооператив “Пуск” купує добрива, щоб уникнути подібних необґрунтованих звинувачень надалі.

SEEDS.org.ua 

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!