У Держрезерву новий тимчасовий керівник  

0 213

Кабінет Міністрів України призначив новим тимчасовим виконувачем обов’язків голови Державного агентства резерву Яніну Кривду, яка до цього керувала держорганізацією “Комбінат “Трикутник” Держрезерву, пише SEEDS

На новій посаді вона змінить Дмитра Бабака, повідомило Мінекономіки. Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 22 грудня.

У відомстві нагадали, що в Україні здійснюється реформа Держрезерву з метою створення сучасної, ефективної та раціональної системи державних резервів. 16 грудня 2023 року набув чинності відповідний закон “Про державні резерви”, який докорінно змінює підходи до формування та зберігання державних резервів, суттєво посилює контроль над цією сферою.

“Очікую від нового керівництва та усього Держрезерву загалом чіткого та своєчасного виконання завдань, передбачених стратегією реформування державних резервів”, – наведено в релізі слова заступника міністра економіки Ігоря Фоменка.

Реформою, зокрема, передбачено розмежування понять державного матеріального й державного мобілізаційного резерву, запровадження нових принципів і напрямів формування номенклатури матеріальних цінностей.

Читайте також: Україна увійшла до п’ятірки найбільших постачальників замороженої малини на ринок Швейцарії

Крім того, виписано повноваження органу, що реалізує держполітику у сфері держрезерву, завдання та повноваження інших відповідальних органів держвлади. Буде запроваджено інститути резервування та відповідального зберігання, обов’язкове страхування матцінностей, передбачаються міжнародні банківські гарантії для зберігання держрезервів за кордоном.

Очікується, що впроваджені реформою механізми забезпечать своєчасне освіження матеріальних цінностей в разі необхідності їх списання з подальшою переробкою або утилізацією. Продаж матеріальних цінностей державного матеріального резерву здійснюватиметься виключно на аукціоні в електронній торговій системі.


До цього Держрезерв, з 8 жовтня 2022 року, також у статусі в. о. очолював Дмитро Бабак, якого наприкінці вересня минулого року призначено заступником голови агентства й звільнено 22 грудня цього року. Згідно із сайтом Держрезерву, більше ніхто не входить до складу його керівництва.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!