Захисниця України із Запоріжжя, повернувшись до цивільного життя, відкрила власну птахоферму

0 1 278

Юлія Матвієнко, ветеранка із Запоріжжя, створила і розвиває власну птахоферму. На розвиток цієї справи підприємиця отримала від держави 250 тисяч гривень, пише SEEDS

У 2015 році Юлія Матвієнко пішла на фронт, аби поруч із чоловіком боронити Україну. До мирного життя захисниця-снайперка повернулася лише через п’ять років.

Читайте також: Україна увійшла до п’ятірки найбільших постачальників замороженої малини на ринок Швейцарії

Створити ферму було їхньою з чоловіком мрією, аби робити щось разом, як було на війні. Повернувшись до цивільного життя, захисниця почала будувати першу ферму у себе на подвір’ї. Крім курей на власній птахофермі утримувалися гуси, перепілки, качки.

“Ми починали з кількох десятків курей. Потім якось знайомі, в яких я закуповувала корми сказали: “В нас там ферма покинута стоїть, може ви купите?”. І ми погодилися.

Спершу я придбала промисловий інкубатор, де вилупилось 1000 курчат. Можливості утримувати пташенят тоді не було, тому більшість продали. Покупцями були переважно знайомі та сусіди”, –  розповідає Юлія Матвієнко.Нещодавно завдяки програмі фінансової підтримки ветеранського підприємництва від Українського ветеранського фонду Мінветеранів ветеранка отримала грант у 250 тисяч гривень для розвитку власної ферми, де зараз є близько 2000 курей. На одержані грантові кошти, жінка придбала обладнання для створення лінії гранулювання, пише пресцентр Мінветеранів.

“Це комплекс, в який зерно засипаєш і воно само переїжджає в змішувач, звідти воно теж переїжджає в гранулятор і гранули висипаються у ящик. Тому не потрібно ходити з ящиками чи відрами. А взагалі хочемо перетворити нашу ферму у підприємство замкнутого циклу – від виробництва кормів до м’ясної продукції.

Мені дуже приємно, що я можу дати можливість купляти справжнє м’ясо, яке я виростила, і я знаю, чим я годувала. Мене більше цікавить все ж таки якість. Тому тут не в кількості, а все ж таки питання в якості”, – каже Юлія Матвієнко.

Ветеранка впевнена, що кожен, хто повертається з фронту і проходить нелегкий шлях адаптації до мирного життя, має спробувати себе у створенні власної справи.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!