В NASA показали як виглядатимуть марсіанські теплиці

0 615

Команда старшокурсників з Дартмутського коледжу (штат Нью-Гемпшир, США) виграла конкурс NASA BIG Idea Challenge-2019, представивши дизайн-проект марсіанської теплиці, в якій теоретичної можна буде не тільки вирощувати на Марсі овочі, а навіть займатися спортом.

Теплиця отримала назву Demeter – на честь давньогрецької богині врожаю Деметри і як абревіатура до Deployable Enclosed Martian Environment for Technology, Eating, and Recreation.

Гідропонна структура теплиці (без грунту, а тільки за рахунок живильного розчину – ред.) Може дозволити астронавтам вирощувати власну їжу на пустельній марсіанської поверхні.

У теплиці можна буде вирощувати до 8-ми харчових культур, а сама теплиця буде щодня поставляти 3100 калорій для чотирьох астронавтів протягом 600 днів перебування на Марсі.

Згідно з проектом, в марсіанській теплиці будуть рости капуста, соя, батат, картопля, брокколі, полуниця, пшениця і чуфа. Масивний резервуар, заповнений живильним розчином під стелею, живить кругову систему лотків для культур за допомогою гравітації.

Світлодіоди гарантують, що рослини отримають достатньо сонячного світла. Управління теплицею переважно автономне і може бути легко запрограмоване.

Агрегат можна транспортувати на мільйони кілометрів від Землі, розгорнути на іншій планеті і потім підтримувати, маючи обмежені технології та ресурси.

Команда розраховує, що всю конструкцію можна буде відправити єдиним вантажем вагою в 9130 кг – це приблизно десята частина заявленого корисного навантаження для космічного корабля Starship від компанії SpaceX.

Коли астронавти не зайняті наглядом за теплицею, вони можуть відправитися на пробіжку по зовнішньому периметру – відповідна площа також передбачена в проекті.

Щоб підтримувати емоційне здоров’я і благополуччя астронавтів на марсіанських базах, в теплиці є зона для вправ і відпочинку.

SEEDS.org.ua за інформацією naked-science

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!