У Нібулону з’явився власний сертифікований підрозділ саперів

0 584

Агрохолдинг Нібулон отримав статус оператора протимінної діяльності і перший сертифікат з гуманітарного розмінування – на розвідку потенційно забруднених територій, пише SEEDS.

Сертифікат від Центру протимінної діяльності Міноборони передбачає нетехнічне обстеження територій. Про це йдеться у повідомленні компанії.

Про плани стати оператором протимінної діяльності в компанії заявляли ще у лютому цього року, оскільки понад 25 000 га земель Нібулону на той момент було заміновано.

“Тепер наші сапери мають право проводити розвідку територій компанії та оцінювати ступінь їх забруднення вибухонебезпечними предметами. Це перший крок до розмінування українських земель”, – йдеться у повідомленні компанії.

Також Нібулон подав документи на отримання таких сертифікатів з протимінної діяльності:

  • на технічне обстеження територій (ТО)
  • розмінування вручну (РВ)
  • обстеження району ведення бойових дій (ОРВБД).

Читайте також: Для українських аграріїв скасували податок на землю: кого стосується новий закон

“Сертифікат на ТО дозволяє здійснювати роботу з пошуку ВНП (вибухонебезпечних предметів- ред.) на потенційно забруднених ділянках… а сертифікат РВ – розміновувати заміновані ділянки вручну, де це можливо. Певна річ, у складних випадках мінування слід буде залучатись підтримкою саперів ДСНС України та Міноборони України для утилізації ВНП.

Сертифікат на ОРВБД дасть можливість досліджувати землі, де безпосередньо велись бойові дії. Звіт про очищення (розблокування) землі буде поданий до Центру протимінної діяльності Міноборони України”, – йдеться у повідомленні.


Нібулон – один з найбільших українських сільськогосподарських виробників та експортерів. Компанія заснована у Миколаєві 1991 року. Розмір інвестицій холдингу в економіку України 2021 року становив понад $2,3 млрд. Засновник та незмінний генеральний директор Нібулону Герой України Олексій Вадатурський загинув 31 липня 2022 року внаслідок російського обстрілу Миколаєва.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!