У Польщі оштрафували кілька українських агрокомпаній за махінації з імпортом сільгосппродукції

0 898

Торгова інспекція з якості сільськогосподарської та харчової продукції Польщі (IJHARS) оштрафувала на 1,5 млн злотих (приблизно $380 тис.) компанію-імпортера, яка ввезла на ринок Польщі технічний ріпак і кормову пшеницю та реалізувала їх низці місцевих підприємств як продовольчу сільгосппродукцію,  пише SEEDS

Торгова інспекція перевірила 3882 тонни ріпаку і виявила факти зміни заявленого призначення з технічного на споживче використання та заявленої країни походження з України на Польщу. Аналогічне рішення щодо компанії-імпортера у вигляді накладення штрафу було винесено за поставку 7679 тонн пшениці, в якій також було виявлено невідповідність призначення продукції та країни її походження, повідомляють на сайті відомства.

“Агропродовольча продукція, призначена для технічних цілей, як правило, не виробляється, не зберігається і не транспортується відповідно до стандартів безпеки, необхідних для харчових продуктів.

Вони конкурентоспроможні за ціною, оскільки не підпадають під дію положень законодавства про харчові продукти, а підприємства, які торгують ними, не несуть витрат, пов’язаних із дотриманням вищих стандартів безпеки”, – зазначили у відомстві.

Торгова інспекція на основі аналізу вилученої документації встановила, що оштрафована компанія вивела на ринок більше ніж 11,5 тис. тонн контрафактних ріпаку та пшениці, імпортованих з України, і перепродала товар шістьом контрагентам із Поморського та Люблінського воєводств.

“Незалежно від винесеного адміністративного рішення справа також є предметом кримінального розгляду під наглядом обласної прокуратури Жешува”, – підкреслили у відомстві.

Читайте також: Кожен сам собі хазяїн: чому всесвітня кооперація забуксувала на ягідних плантаціях України

Штраф, виписаний IJHARS у Любліні, не є поодиноким випадком, наголосили в Торговій інспекції. Протягом останніх кількох місяців було оштрафовано ще 6 компаній за подібні порушення під час поставок пшениці, ячменю, м’яса птиці та за перешкоджання інспекторам в огляді вантажів з України.

За інформацією головного інспектора товарної якості сільськогосподарської та харчової продукції Пшемислава Рзодкевича, 2023 року інспектори перевірили понад 82 тис. партій товару.

“Щоб активізувати діяльність із забезпечення належної якості та позитивного іміджу продуктів харчування в Польщі, ми створили в IJHARS спеціальну групу по боротьбі з шахрайством у сфері харчових продуктів і незабаром разом із численними партнерами запустимо кампанію з протидії дезінформації щодо цієї категорії товарів”, – повідомив він.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!