В Молдові штучному інтелекту довірили створювати вина

0 56

На міжнародній виставці ProWein2024 у Дюссельдорфі Молдова представила вина, які вперше в історії країни було створено за допомогою штучного інтелекту, пише SEEDS

Нове вино стало результатом пілотного проекту, який розпочався рік тому за участю представників Технічного університету Молдови під егідою Національного офісу винограду та вина (ONVV).

Віртуальному енологу Chelaris було доручено створити репрезентативне вино для Молдови, надавши деталі та докладні протоколи, що стосуються дати початку періоду збору винограду, процесу ферментації, фільтрації, розливу, консервації та просування на основі всіх даних, зібраних за останні п’ять років із дослідно-демонстраційних партій, повідомляє Media.az.

Читайте також: Кожен сам собі хазяїн: чому всесвітня кооперація забуксувала на ягідних плантаціях України

Таким чином було отримано два купажних вина, що складаються з сортів Фетяска Албе, Фетяска Регале та Віоріка для білого вина та купаж Фетяска Нягре з трьох різних дослідно-демонстраційних партій для червоного вина.

Вина було випущено обмеженою серією 150 пляшок і надалі вироблятимуться на виноробні Prowein.


У виставці, яка щорічно проводиться у Дюссельдорфі, взяло участь понад півсотні провідних молдавських виробників вина. Виноробство одна з ключових галузей республіки, яка імпортує свої вина у більш ніж 70 країн світу.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!