У розсадниках Черкаського лісгоспу вирощують сіянці чорного горіха, абрикоса та маслин

0 843

В теплиці Шевченківського лісництва, що на Черкащині вирощують 7 тисяч сіянців модрини європейської. Її  використовують у будівництві, хімічній промисловості, фармакології та косметології. Це дерево стійке до високих температур, не боїться шкідників і хвороб.  

Модрину вирощують із закритою кореневою системою в спеціальних касетах у Шевченківському лісництві. Цей метод вирощування сприяє кращій приживлюваності. У ґрунт додають торф, мінеральне добриво та обробляють сіянці марганцем від хвороб. В теплиці обладнали крапельний полив.“Перед тим, як висадити сіянці, підготовлюють ґрунт. Висаджується під меч Колесова, робиться луночка, зажимається мечем сіянець і таким чином проводиться посадка”, – пояснив головний лісничий Лисянського лісгоспу Віталій Марусіч.

Він зауважив, що модрина стійкіша за інші дерева, тому перешкоджає накопиченню шкідників в лісі. Для Черкащини модрина не притаманна, але вона себе вдало зарекомендувала, зазначив директор Лисянського лісгоспу В’ячеслав Шако.

“Цього року ми більше хочемо отримати сіянців модрини, близько 20 тисяч сіянців і будемо робити динаміку на збільшення”, – розповів він.

Нині у Лисянському лісгоспі вирощують у розсадниках 13 деревних та чагарникових порід. В’ячеслав Шако розповів, що завдяки цьому мають свій посадковий матеріал. Нині у розсаднику зростає акація біла, горіх чорний, гледичія колюча, абрикоса звичайна, липа дрібнолиста, ясен звичайний, маслина вузьколиста.

 

 SEEDS.org.ua за інформацією Суспільне Черкаси

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!