У Вінниці почали встановлювати енергоефективні екобудинки за 15 тисяч доларів

0 3 748

В Україні почали зводити екологічно чисті хати. Збирають приватні будинки із суцільного дерева у Вінниці. На виготовлення одного потрібно лише три дні, а встановити його можна будь-де, пише SEEDS.

Найменша за площею хата, на кшталт однокімнатної квартири – 30 квадратних метрів. Будинок обробляють спеціальними розчинами, щоб деревина не псувалась. До того ж таке житло – енергоефективне, бо майже опалювати не потрібно, кажуть будівельники.

«Щоб опалити цегляний будинок, потрібно багато дров або газу. У дерев’яному будинку – все простіше. Повітря прогріває деревину лише на п’ять міліметрів і вона тримає температуру», – говорить будівельник Анатолій Скорбач.

Вони круглі, наче юрта. Виглядають компактно, але всередині просторі: три спальні, велика вітальня з кухнею та окрема вбиральня.

«Ми зараз рухаємось у напрямку, щоб будувати один будинок в день і монтувати один будинок в день. Тобто за сто днів ми можемо звести сто будинків», – розповів Анатолій Скорбач в інтерв’ю Вінниця.info.

Читайте також: Українські підприємці виробляють для бійців ЗСУ конопляні енергетичні батончики

Такі будинки можуть зводити у знищених містах та селах. Вартість однієї хати – 15 тисяч доларів. Встановити екожитло можна будь де, головне, аби поруч були комунікації, кажуть будівельники.

«Такі котеджні містечка можна робити, щоб люди могли жити поки їхні будинки відбудовують», – каже столяр Костянтин Петраш.

Екобудинки практичні. Можуть слугувати понад сто років. Хоч хати і круглі, але всередину не потрібно купувати чи замовляти спеціальні меблі.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!