У Запорізькій області побудують інноваційну біоТЕС та індустріальний парк

0 861

У Токмаку (Запорізька область) побудують теплоелектростанцію, яка працюватиме на біомасі лушпиння соняшника та/або соломи. Проект генерації теплової та електричної енергії з альтернативних джерел має намір реалізувати ТОВ “Придніпровська БіоТЕС”, повідомляє SEEDS.

Наразі під будівництво біоТЕС надано ділянку в районі промислової забудови міста, де розміститься індустріальний парк. Запуск в експлуатацію “Придніпровської БіоТЕС” планується здійснити в першому півріччі 2021 року.

За словами директора ТОВ “Придніпровська БіоТЕС” Ярослава Мартинова, нова теплоелектростанція, яку побудують українці, є екологічно чистим проектом. БіоТЕС буде введена в експлуатацію в одну чергу.

“Станція, що має загальну потужність з виробництва електроенергії – 8,6 МВт і теплової енергії – 28 мВт, буде використовувати біомасу лушпиння соняшника та/або солому пшениці. Вона зможе забезпечувати споживачів електроенергією, яка піде в загальну енергосистему України”, – зазначає керівник проекту Євген Поломаренко.


При цьому сумарний річний обсяг виробництва теплової енергії – пари складе близько 80 тис.Гкал. Станція буде оснащена сучасним обладнанням – двома турбогенераторами німецького виробництва Siemens та інноваційним паровим котлом продуктивністю до 45 тонн пари/год.

За словами Глави Української асоціації відновлюваної енергетики Олександра Козакевича, подібні проекти допоможуть виступити не тільки гідною альтернативою традиційній енергетиці в Україні, а й активізувати місцевий бізнес, який зможе розвиватися, завдяки використанню недорогої теплової енергії – пари, а також вирішити проблему працевлаштування в регіоні.

Завдяки відкриттю “Придніпровської БіоТЕС”, буде створено близько 100 нових робочих місць в Токмаку та в суміжних галузях.

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!