Учні Хмельницького училища зібрали перший врожай тепличних огірків  

0 556

У теплиці навчально-виробничого комплексу вищого професійного училища №11 міста Хмельницького почали збирати перший урожай огірків. Вирощують овочі за голландською технологією – проростили учні їх з насінин під керівництвом своїх майстрів, пише SEEDS.

Огірки ростуть з січня, розповідає старший майстер Галина Дмитрук. Урожай передають до соціальних та навчальних закладів громади. 

“Ми в день поки можемо збирати 10-15 кілограмів огірків. Якщо би урожай хороший був, ми можемо з рядочка збирати кілограм десять. Ми спочатку насіння висаджуємо. Потім ці насінинки кладемо в кубики, а їх – в мати. Тоді коріння в маті розростається і вони починають рости – січень, лютий, березень. Вже в березні вони почали давати плоди”, – розповіла майстер.

Тепличний навчально-виробничий комплекс збудували кілька років тому, каже директор вищого професійного училища №11 Василь Селізар.

Читайте також: Столичний школяр вирощує у квартирі зелень на продаж і мріє про власну екоферму

“Тоді це була просто площа, яка не використовувалася. Але сталося так, що було запропоновано проєкт Європейського банку реконструкції та розвитку по співфінансуванню – це тепличний комплекс площею 600 метрів квадратних, який збудований з обладнання італійського, і в ньому застосовуються голландські технології”, – цитує слова Василя Селізара “Суспільне Хмельницький”.

За його словами, перед початком роботи теплиці вивчали досвід українських підприємств-виробників, аграрних вузів.“Теплиця почала працювати минулого року. Ми зробили пробний варіант, навчились працювати. Понад півтора мільйона ще потрібно коштів, щоб зробити повністю мікроклімат автоматичний. На сьогоднішній день ми доопрацювали власними силами і зробили таким чином, що в нас підтримується мікроклімат ручним способом”, – каже директор вищого професійного училища.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!