Україна могла б непогано заробляти на експорті сушених яблук

0 1 495

Україна практично не експортує сушених яблук, хоча інші країни заробляють на цьому чималі гроші. Такими думками поділився у своєму блозі на East-Fruit економіст інвестиційного центру Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

“Найбільшим світовим експортером сушених яблук є Чилі. Чилійські переробники заробляють на експорті сушених яблук $32 млн на рік, а Україна практично не експортує такої продукції, не дивлячись на величезний надлишок сировини”, – розповідає Андрій Ярмак.

Також експерт звертає увагу і на такі види переробки яблук, як виробництво пастили, мармеладу, соків прямого віджиму і алкогольних напоїв на базі яблучного соку (кальвадоси, сидр, плодово-ягідні вина).

“Всі ці варіанти бізнесу вимагають ретельного аналізу ринку, ретельного вивчення специфіки бізнесу і зовсім не знімають необхідності займатися маркетингом продукції, з чим у виробників свіжого яблука України дуже великі проблеми в даний момент.

Тому, очікувати, що фермери раптом стануть краще продавати продукцію переробки немає особливих причин. Більш того, багато хто з цих сегментів бізнесу є навіть більш конкурентними, ніж ринок свіжого яблука, де більш-менш системна робота з продажу дозволяє легко вигравати конкуренцію”, – підкреслює фахівець.

SEEDS.org.ua за інформацією East-Fruit

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!