Україна потерпає від недосконалості екологічного податку

0 296

В Києві в рамках Еко-марафону Green Business Forum пройшла зустріч соціально-відповідальних компаній, та людей, які наразі роблять вагомі внески до покращення екологічної ситуації в Україні. Кожен із них робить свій вклад, та допомагає приблизитися до скорішого запровадження нового типу мислення – ЕКО.

За словами Владислава Антипова, генерального директора Центра Екології та Розвитку Нових технологій, наразі екологічна ситуація в Україні далека від досконалості: “Ця недосконалість – наслідок екологічної політики, яку наша держава вела всі роки незалежності. У 2018 році в Україні сплатили 4 млрд грн екологічного податку.

У 2019 очікується надходжень на 6 млрд грн за рахунок збільшення ставки збору на викиди СО2 в 25 разів. За нашими оцінками, до 20% отриманих коштів йдуть на природоохоронні заходи. Однак, по суті, ці гроші розмиваються. Держава за рахунок коштів економічного податку просто лікує наслідки, не впливаючи на причину – джерела екологічного впливу”.

Водночас експерт з соціальних питань Ради підприємців при Кабінеті Міністрів, Олена Кравченко зробила наголос на суттєвої ролі держави. “Державі треба звернути увагу на політику в природоохоронній сфері.

Перш за все – поглянути на європейський досвід, імплементацію європейського законодавства в українське. Наприклад, в Європі до природоохоронної діяльності держави залучають громадські організації.

У нас зараз організацій в екологічній сфері близько 1700. Їх можна задіяти в проведенні експертиз, роботі над нормативними актами, просвітницькій роботі, грантової діяльності. Важливо залучати і бізнес в природоохоронну сферу”, – додала Олена Кравченко.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Agri – Gator

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!