Українці стали вдвічі менше споживати картоплі

0 1 602

До 2014 року внутрішнє споживання картоплі в Україні оцінювалося в 7 млн тонн. Однак наразі воно становить приблизно 4,5 млн тонн за виробництва на рівні 20 млн тонн, повідомила директор Української асоціації виробників картоплі Оксана Руженкова.

За її словами 95% картоплі вирощують на присадибних ділянках, тоді як переробні потужності в Україні становлять лише приблизно 250 тис. тонн картоплі.

Україна експортує невеликі обсяги картоплі, переважно до Молдови, а ось імпортує близько 270 тис. тонн із РФ та Білорусі.

Оксана Руженкова звернула увагу на те, що з середини 2017 року країни Митного союзу впровадили загальні карантинні правила, якими обмежили ввезення картоплі на свою територію.

“Україна не може вільно експортувати картоплю до Білорусі, РФ і ЄС, є деякі вимоги (Україна має отримати сертифікат країни вільної від карантинних організмів), на імпорт картоплі такої заборони немає, і вона безперешкодно потрапляє на український ринок”, – пояснив директор ТОВ “Агріко Україна” Микола Гордійчук, додавши, що картопля є підкарантинним об’єктом.

Він зауважив, що над цим питанням асоціація працює спільно з Держпродспоживслужбою, однак Україні як члену СОТ, щоб впровадити дзеркальні заходи, необхідний час.

У червні 2019 року Європейська Комісія запропонувала Україні зробити пілот і вийти на ринок ЄС (в ЄС також працюють загальні карантинні правила).

“Нам надіслали список карантинних організмів, на які потрібно перевірити підприємства. Ми зібрали тестову групу з семи господарств, які проходили перевірку на 1 тис. га промислових насаджень. На сьогодні ми маємо два господарства, які готові експортувати до ЄС, інші – в процесі”, – зауважила голова асоціації.


Дізнатися  про перспективні країни для експорту агропродукції, українські виробники зможуть вже 19 лютого на конференції 

“Збільшення прибутків у міжнародній агроторгівлі”.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Інтерфакс-Україна

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!