Українські фермери можуть підзаробити: у поляків померзла полуниця

0 332

Фермери Польщі зазнали серйозних збитків від пізніх заморозків. Про це пише на своїй сторінці в livejournal вчений, агроном, творець і генеральний директор мережі консалтингових компаній “АгроАналіз” Вадим Дудка.

“6 травня температура на ягідних плантаціях опустилася до 6 градусів морозу (місцями і до 8). І ті, хто не вжив заходів для захисту від заморозків, втратили як мінімум, урожай поточного року.

Найсильніше постраждала суниця (весняні заморозки завжди суворіше всього на грунті). Це не перші заморозки в Польщі в цьому сезоні. У квітні восьмиградусні заморозки сильно пошкодили плантації лохини”, – пише експерт.

Заморозки, які спостерігалися ночами на початку травня в Україні, могли пошкодити цвіт абрикосів та вишень, через що можна очікувати цього року менший врожай. Таку думку висловила днями начальниця відділу Агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

“Заморозки були по всій країні. У повітрі заморозки спостерігалися в нашій найбільш холодній станції Біловодськ у Луганській області. На решті території, в основному, були заморозки на ґрунті на висоті 2 см”, – говорить Адаменко.

За її словами, це абсолютно не зашкодить пшениці сходам ранньої ярини. Проте від заморозків могли постраждати дуже ранні сільськогосподарські культури, які були посіяні ще у березні, наприклад, картопля.

“Що стосується плодових, то таких повідомлень про пошкодження дерев заморозками в нас немає, але за інтенсивністю заморозків і за морозостійкість рослин можна говорити, що локальні пошкодження квіткової зав’язі є. Це стосується абрикосів, які рано розцвіли, і вишень”, – додала Тетяна Адаменко.

Вона зазначила, такі пошкодження квіткової зав’язі приведуть до зменшення врожаю плодових абрикосів та вишень. Водночас Адаменко додала, що інші плодові не пошкоджені, оскільки ще не було масового цвітіння дерев.

SEEDS.org.ua за інформацією livejournal Вадима Дудки

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!