В Україні новий дефіцит – бракує насіння овочів для органічного виробництва

0 964

В Україні посівні площі органічних баштанних культур склали 176,7 га, а обсяги виробництва – 1500 тонн. Це найвищі показники в сфері органічного овочівництва за підсумками 2018 року.

Такі дані оприлюднені в першому аналітичному дослідженні внутрішнього ринку органічної плодоовочевої продукції, яке було презентовано Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP).

“Своєрідним лідером за обсягами виробництва стали баштанні культури: гарбуз, кавун і диня. Органічні гарбузи активно вирощують в Україні на значних площах з 2014 року. Кавуни та дині переважно вирощують на півдні України, але це лише кілька господарств”, – наголошується в тексті дослідження.

Згідно з даними дослідження, виробництво органічних баштанних зосереджено в Херсонській, Одеській, Харківській, Житомирській, Чернігівській, Київській областях.

Лідером є Херсонщина – тут 139 га площ зайнято органічними баштанними.

Серед проблем органічного овочівництва фермери відзначають дефіцит або повну відсутність насіння овочів для органічного виробництва. Про це, з посиланням на результати опитувань органічних сільгоспвиробників, повідомила Анастасія Блюмська, фахівець з моніторингу, оцінки та маркетингу проекту UHBDP.

Хоча асортимент органічних овочевих культур досить широкий, обсяги їх виробництва досить невеликі, і склали приблизно 2.5 тисячі тонн, за підсумками 2018 року, йдеться в дослідженні.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Інфоіндустрія

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!