Найпівнічніша у світі плантація чаю росте на Закарпатті  

0 1 847

Закарпатським селекціонерам вдалось майже неможливе — посеред помірного клімату вивести особливий вид чаю. Плантація розташована неподалік від Мукачева, лише за 30 хвилин пішки від центру міста.

У 2019 році плантації виповнилося 70 років, адже перші посадки почалися навесні 1949 року. Станом на 2013 рік вони були на межі повного знищення. За відродження “чайних традицій” на Закарпатті взялись місцеві ентузіасти, які прогнозують друге життя чайним плантаціям біля Мукачевого.

Згідно з доповідями 1952-1954 років, Закарпатський регіон був визнаний найперспективнішим для вирощування чаю. Були опубліковані плани надати до 1960 року до 1000 гектарів землі під чайні плантації. Однак всесоюзний чайний проект в Закарпатті згорнули 1959 року.

Повноцінний кущ в умовах українського клімату може досягати двох метрів, у Грузії – трьох метрів.

У Китаї видобуток з гектару становить 2-3 тонни. Це пов’язано з прямим впливом на цінні якості сировини, адже якщо знехтувати етапом відбору листя, виробництво преміального чаю стане неможливим.

У світі є тенденція до освоєння нових ділянок для чаю. Є люди, які на своїх землях намагаються виготовляти свій чай і роблять це вельми успішно.

Також зараз є великий тренд на унікальність. Закарпатський чай, однозначно винятковий. У Шотландії і США чай локальних виробників вже є у продажу.

Крім цього на Закарпатті є приватні чайні ділянки. Наприклад, під Мукачевом, у агроетносадибі Галини і Юрія Клованичів Kеltic Yard, є трирічна посадка чаю, а також велика кількість інших екзотичних та унікальних для України культур. Вони утримують цю ділянку вже кілька десятків років, всі рослини ростуть просто неба.

“Виростити чай з нуля дуже важко і відроджувати посадку також, але останніх два роки вдається зробити чай дуже пристойної якості. Деякі іноземні експерти не могли повірити, що їм надали на дегустацію український чай”, – розповів чайний експерт із Києва Максим Малигін.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Agrosphera

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!