Українські науковці створили новий ранній сорт кормового люпину

0 280

Фахівці Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН створили новий високопродуктивний ранньостиглий сорт люпину вузьколистого зернового типу використання. Це відома кормова культура родини бобових.

Рослини нового сорту не мають стадії розетки і характеризується порівняно швидким темпом росту та розвитку.

Сорт створений методом внутрішньовидової гібридизації та відібраний багаторазовим індивідуальним добором на інфекційному (фузаріозному) фоні із гібридної комбінації Миртан х Локомотив. Різновидність — var. albosyringeus.

Сорт ранньостиглий, період від сходів до дозрівання 88-90 днів. Забезпечує врожай насіння 2,8 т/га, зеленої маси — 40,1 т/га, що вище стандарту відповідно на 0,4 та 0,2 т/га. Вміст алкалоїдів в насінні становить 0,035%, сирого протеїну в насінні — 32%. Стійкий проти фузаріозу та антракнозу, вилягання, розтріскування бобів.

В системі державного сортовипробування — з грудня 2018 року. Номер заявки 18403001. Рекомендована зона вирощування Лісостеп та Полісся. Рекомендована норма висіву звичайним рядковим способом з шириною міжрядь 15 см — 1,2-1,4 млн. шт. схожих насінин на гектар.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією naas.gov.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!