Українські пасічники можуть не добрати цьогоріч весняного меду

0 1 378

Несприятлива погода, що встановилась в Україні у квітні і травні може призвести до недобору весняних медів та квіткового пилку. Про це повідомив пасічник та співвласник ТМ “Знатний Мед” Валерій Курейко.

“Низькі температури, вітер та дощі ускладнюють роботу бджіл по збору нектару та пилку з весняних медоносів — плодові сади та кущі,  ріпак, кульбаба, та інших”, — зазначає пасічник.

На думку експерта, це призведе до недобору весняних медів до 30%, як мінімум, у кількох регіонах України — насамперед  — популярного у споживачів “майського” меду.

“Якщо похолодання, і особливо, дощі, будуть продовжуватись до кінця травня, це також може вплинути на збір нектару з найбільш цінного медоносу — акації”, — зазначає Валерій Курейко.

Щодо квіткового пилку, то його можна збирати і протягом літніх місяців, проте більшість пасічників намагаються  не стримувати бджіл під час збору нектару з літніх медоносів, а тому зазвичай активно використовують квітень і травень. Проте, на думку бджоляра, в цьому році, погода не дозволила налагодити нормальний збір пилку  у цей період.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Kurkul.com

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!