Українським виробникам органічної продукції радять зосередитися на вирощуванні фруктів, ягід та горіхів

0 143

Вирощування органічних фруктів, ягід та горіхів є сьогодні найбільш перспективним напрямком галузі. Традиційні для українського ринку, вони є дуже популярними за кордоном. Про це пише AGRODAY, посилаючись на поради фахівців «Укрсадпрому».

На користь виробників органічної продукції говорять і цифри. Так, за інформацією асоціації, в країні залишаються не задіяними понад 7 млн га екологічно чистих земель, придатних для виробництва органічної продукції.

У світі стрімко зростає органічне садівництво. Загальна площа багаторічних насаджень оцінюється сьогодні в понад 4,5 млн га. Така тенденція спостерігається і в Україні, де багаторічними насадженнями зайнято понад 5 тисяч гектарів. В загальній площі 2,5 тис га припадає на зерняткові та кісточкові, 630 га − на ягоди, 380 га − на різного роду горіхи.

Разом з тим зростають обсяги експорту української органічної продукції: яблук, свіжих та заморожених ягід, концентрату яблучного соку. Найбільше їх відправляється до країн ЄС.

Сьогодні середньостатистичний українець за весь рік витрачає близько €3 на органічну продукцію. Це один з найнижчих показників у світі.

 

 

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!