Українських заробітчан чекають в Австрії, Ізраїлі та Фінляндії

0 949

Австрія очікує, що 802 українці приїдуть до них на роботу, їх очікують 44 фірми. Про працевлаштування українців ведуться переговори з іншими урядами країн світу. Про це на брифінгу заявив віце-прем’єр-міністр України з європейської та євроатлантичної інтеграції Вадим Пристайко.

“На цьому етапі до нас уже звернулися декілька урядів з тим, щоб організовані заплановані групи, які очікуються, українців, ми знаємо в деяких випадках до однієї особи”, – розповів віце-прем’єр-міністр.

“От я, наприклад, вчора говорив з австрійським міністром закордонних справ — розмови йдуть про рівно 802 персони, яких очікують 44 фірми, з якими ми працюємо. Так само ізраїльські, очікуємо розмови з фінськими колегами в понеділок, ведуться розмови”, — сказав Пристайко.

До України за період карантину, який запровадили через коронавірус, повернулися близько півмільйона заробітчан. Про це заявила директор Інституту демографії та соціальних досліджень Національної академії наук (НАН) Елла Лібанова.

“Я днями спілкувалася з асоціацією заробітчан, вони аналізували дані від наших прикордонників і прикордонників Польщі, яка є найбільшим споживачем нашої робочої сили. За їхніми оцінками, повернулися максимум 450-500 тисяч чоловік. Тобто, про мільйони і говорити нема чого”, – розповіла вона.

За словами соціолога, повернулися ті українці, які не мали надійного статусу в країні тимчасового перебування, інші – залишилися за кордоном.


В Кабінеті міністрів заявили, що готові до переговорів з країнами Європейського союзу, які зацікавлені в українських сезонних працівниках. Однак для заробітчан повинні бути виконані декілька вимог.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією УНН

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!