В долині нарцисів випасатимуть зникаючих карпатських буйволів

0 318

Долину нарцисів здатна відродитись за рахунок експерименту з випасання майже зниклої породи карпатських буйволів під наглядом науковців Карпатського біосферного заповідника. Про це повідомив завідувач ботанічної лабораторії КБЗ, кандидат біологічних наук Микола Волощук.

“Долина нарцисів є унікальним природним об’єктом світового значення. Буйвол карпатський – це лучно-болотна тварина, що добре поїдає пагони верби. Заростання вербою є чи не найбільшою проблемою Долини нарцисів. Якщо випасати цих тварин, то можна регулювати поширення верб та інших деревно-чагарникових видів.

Буйволів можна назвати “архітекторами лучно-болотних угідь”. Зокрема, як великі травоїдні, під час випасу, вони сильно проріджують чагарник, осокові і очеретяні зарості, створюють невеликі басейни і калюжі, в яких можуть селитися різні комахи, земноводні і риби.

Також буйволи є розповсюджувачами насіння”, – йдеться в повідомленні Карпатського біосферного заповідника у Facebook.

“Ці тварини можуть переносити на шерсті й у травній системі насіння більше 200 видів цінних лучних кормових рослин. Ми очікуємо, що вони створять на заплавних луках Долини нарцисів таке середовище існування, яке не можуть створити інші тварини або люди.

Поки що заплановано випасати сім голів буйволів у місцях, де нарцис вузьколистий не зростає. За допомогою електропастуха під випасання будуть відведені місця масового заростання верби та інших чагарників. Також будемо вести спостереження за змінами рослинного покриву”, – пише Микола Волощук.

 

SEEDS.org.ua  

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!