Українські соуси та варення з органічного кизилу будуть експортуватися до Німеччині та США

0 447

Яка вона – культура споживання кизилу в Україні та світі? Які продукти пропонують українські виробники з ягід кизилу  та які ринки є привабливими для реалізації? Про це розказав комерційний директор компанії Famberry Генадій Зерниченко у спілкуванні з журналістами EastFruit під час виставки WorldFood Ukraine, що проходить цими днями в Києві (Україна).

«Культура споживання кизилу ще недостатньо розвинена в Україні. Тому, коли люди чують слово «кизил», вони уявляють маленьку ягоду. Проте це вони мають на увазі кущовий або лісовий кизил, який значно відрізняється від сортового. Ми реалізуємо свою класичну продукцію – органічне варення з нашою ягоди, тож вирощуємо сортовий кизил», – зазначив Генадій Зерниченко.

Українська компанія Famberry (Запоріжжя) позиціонує себе,  як виробник натуральних продуктів, основу яких складає кизил. Наразі виробник реалізує на внутрішньому та зовнішньому ринках такі товарні позиції як морси, компоти, варення, пастила та соуси. Для виробництва продукції використовуються тільки власні ягоди з власного саду, який сертифіковано за стандартами Organic Standard.

«Cад достатньо молодий – на 14 га, посаджений у 2013 році. Тому поки він родить в невеликих обсягах. Але коли він стане «дорослим» – приблизно за 10 років після посадки, то він буде займати одне з перших місць в Європі за обсягами вирощування ягоди»,- висловив сподівання Генадій Зерниченко.

Наразі на ринку ТОП-позиціями є соуси до м’яса, пастила та різноманітні варення. Новинкою виробника є кизилові джеми з медом.

«Мало хто знає, що кизил буває жовтий, або має доволі крупні ягоди. Це сорти «Елегантний», «Володимирівський». Ми їх вирощуємо, вони виведені селекціонерами Криму та Київського ботанічного саду», – зазначив представник компанії.

В Україні фермери реалізують продукцію в готовому вигляді переважно у винних бутіках, а також в компанії думають про зовнішні ринки.

«Наразі ми ведемо переговори щодо експорту до США. Туди маємо поставляти варення. А до Німеччини будемо експортувати соуси до м’яса. До речі «соусова група» нашої продукції користується попитом і на внутрішньому ринку, який зростає постійно. Тому ми приділяємо велике значення при виробництві соусів рецептурі нашого продукту»,- підкреслив Геннадій Зерниченко.

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!