Україна оновила рекордний показник експорту заморожених ягід

0 490

Україна оновила рекордний показник експорту заморожених фруктів. За підсумками 2023 року він сягнув 87 тисяч тонн. Виручка від їх реалізації на закордонних ринках склала 132 мільйонів доларів, пише SEEDS

Основне місце серед заморожених плодів займають різні ягоди. Товарна структура експорту даної підгрупи торік звично була сформована замороженою малиною (близько 46 тисяч тонн), чорницею (27 тисяч тонн), ожиною і шовковицею (3 тисячі тонн), суницею та полуницею (3 тисячі тонн), повідомляє Українська асоціація аграрного експорту.


Динаміка експорту Україною заморожених ягід та інших плодів

Ключовим ринком збуту заморожених ягід та інших плодів українського виробництва знову став Євросоюз, доходи від продажу до якого у 2023 році становили 124 млн дол. або 94 % від загальних. Країни, які минулого року принесли найбільшу виручку українським профільним експортерам:

  • Польща – 50 млн дол.,
  • Німеччина – 17 млн дол.,
  • Італія – 12 млн дол.,
  • Чехія – 10 млн дол.,
  • Австрія – 7 млн дол.,
  • Литва, Бельгія і Франція (по 5 млн дол.).

Однак, як зазначає Українська Асоціація Аграрного Експорту, проблемою напрямку заморожених плодів стало зменшення загальної експортної ціни. Якщо в 2022 році вона в середньому складала 2281 дол/т, то в 2023 році знизилась до 1519 дол/т.

Читайте також: Ветеранські ягідні кооперативи Львівщини отримують фінансову підтримку з бюджету області

Що стосується експорту свіжих ягід, то за минулий рік він збільшився кількісно і вартісно – фактично 5 тис. т на суму майже 18 млн дол. Тут найбільші обсяги продажів на зовнішні ринки припали на лохину (3,6 тис. т) й малину (0,6 тис. т).


Динаміка експорту Україною свіжих ягід

У 2023 році експорт українських свіжих ягід до країн ЄС також вирішально вплинув на підсумкові доходи, забезпечивши валютні надходження в сумі 14 млн дол., тобто близько 80 % від загального.

Наша малина торік користувалась найбільшим попитом в Польщі (понад 0,3 тис. т) та Нідерландах (0,2 тис. т). В той же час головними ринками збуту лохини стали: Польща – 0,9 тис. т; Нідерланди – 0,8 тис. т;  Німеччина – 0,4 тис. т; Велика Британія – 0,4 тис. т; Грузія – 0,3 тис. т; Молдова – 0,3 тис. т; Іспанія – 0,3 тис. т. Середня експортна ціна малини становила 1044 дол/т, а лохини – 4481 дол/т.

“Диверсифікація експорту у вигляді свіжих і заморожених ягід створює кращі можливості для українських галузевих компаній на міжнародному ринку, оскільки у разі виникнення несприятливих цінових тенденцій в одному з сегментів його можна принаймні частково замінити іншим або відтермінувати продажі у випадку наявності продукції, яка зберігається тривалий час”, – вважають в УААЕ.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!