На Львівщині створили унікальну педагогічну ферму  

0 757

На Золочівщині є особливе місце – педагогічна ферма. Її створили отець Михайло Сукмановський та його дружина Оксана. Цей проєкт дарує людям з інвалідністю шанс на навчання, працевлаштування та повноцінне життя, пише SEEDS

Отець Михайло мріяв стати пілотом, але знайшов своє покликання в служінні та підтримці людей з інвалідністю. Поштовхом до цього стала його участь, як військового капелана, у миротворчій місії в Косово 2008 року.

«Людина, яка повертається з таких місць відчуває «синдром загостреної несправедливості». В мене з’явилось бажання допомагати дітям з інвалідністю на парафії. Мені було сумно, що вони не мають фахової опіки. Дружина підтримала мою ініціативу», – розповів Голосу Сокальщини отець Михайло.

Розпочавши з невеликої кількості дітей, які мали різні форми інвалідності, отець Михайло з однодумцями зробив великий крок у створенні інклюзивної спільноти.

Читайте також: Ветеранські ягідні кооперативи Львівщини отримують фінансову підтримку з бюджету області

«Коли працюєш, то знайдуться люди які тебе підтримають. Ми єдині в Україні отримали грант від уряду Люксембургу. Завдяки цьому, нам вдалося створити для дітей з інвалідністю інклюзивний центр з басейном, соляною кімнатою, сучасним спортивним майданчиком та тренажерами, а стару школу у Підгір’ї переобладнати під ферму із сироварнею. Тут є також пасіка та різноманітні тварини. Це забезпечує життєдіяльність і певну сталість нашого утримання», – зазначає священник.Подружжя Сукмановських не зупиняються на досягнутому. Завдяки грантовим програмам вони планують розширювати проєкт та залучати до нього військовослужбовців, які потребують реабілітації.

Ферма охоче зустрічає туристів. Гості мають можливість зустрітися з тваринами, скуштувати смачні крафтові сири та просто відпочити душею.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!