Україна та Румунія порозумілися щодо вимог будівництва каналу Дунай – Чорне море   

0 681

Україна вирішила 20-річну суперечку з Румунією, яка стосувалася каналу “Дунай – Чорне море”. Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець, пише SEEDS

«Україна дотримується своїх євроінтеграційних зобов’язань за Конвенцією Еспо. На полях 9-ї Наради Сторін Конвенції Еспо 20-річний спор з Румунією з виконання її вимог при будівництві каналу «Дунай-Чорне море».

Ми виконали «домашню роботу» і здолали довгий шлях по приведенню у відповідність проєкту до вимог Конвенції. Адже Україні не байдуже на добросусідські відносини та дотримання норм міжнародного права. Ми хочемо і можемо шукати спільну мову та виправляти помилки минулого», – пише Руслан Стрілець.

Читайте також: Українські аграрії просять залишити ліміт 100 гектарів в “одні руки” до кінця війни


Український уряд ухвалив рішення про будівництво каналу, який сполучить Дунай і Чорне море через гирло Бистре, ще в 2003 році. Однак у Румунії виступали проти будівництва, пояснюючи це тим, що такі дії загрожують довкіллю регіону. Також Україні нарікали на те, що вона почала будівництво в прикордонній зоні без попередніх консультацій.

Попри те, що транспортний проєкт реалізували й канал функціонує багато років, у Румунії залишалися занепокоєння щодо ситуації на Дунаї. Наприклад, у лютому 2023-го Бухарест вимагав надати доступ своїм гідрографічним судам в українські води Кілійського відгалуження, яке утворює кордон між Румунією та Україною. Це хотіли зробити для виявлення змін, які відбулися там із 2005 року.  

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!