Малі фермери України отримали доступ до нового інструменту фінансової підтримки 

0 1 402

В Україні офіційно стартувала програма нового фінансового інструменту в рамках Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» під назвою «Доступний факторинг». Він розрахований для забезпечення мікро-, малого та середнього підприємництва (ММСП) оборотним капіталом, пише SEEDS.  

Факторинг – це фінансова операція, що дозволяє підприємствам отримати негайний доступ до грошових коштів та відновити свою ліквідність для виробництва нових товарів. У межах Програми “Доступний факторинг” підприємство за відповідний відсоток поступається факторинговій компанії (уповноваженому фактору) своїм правом вимоги до покупця за неоплачені товари і послуги.

Читайте також: Українські ветерани отримають майже 100 млн грн на розвиток власної справи

«Запуск нової Державної програми «Доступний факторинг» стане ще одним важливим інструментом для підтримки та розвитку мікро-, малого та середнього бізнесу в Україні в умовах війни. Завдяки цій Програмі підприємства матимуть змогу покрити щоденні витрати, знизити ризик «неплатежів» з боку контрагентів та покращити стійкість всього ланцюга постачання товарів.

Фонд розвитку підприємництва має багаторічний успішний досвід у реалізації державних програм з підтримки бізнесу, у тому числі, в кризових умовах. Тому я впевнений, що український «Доступний факторинг» в надійних руках», – зазначив заступник Міністра фінансів України, Голова Ради Фонду розвитку підприємництва Юрій Драганчук.

Фонд розвитку підприємництва (ФРП) призначений оператором програми «Доступний факторинг» і реалізовуватиме її через банки-партнери: Креді Агріколь Банк, ОТП Банк, ТАСкомбанк, КОМІНБАНК, Банк Глобус та МТБ Банк, з якими були укладені відповідні угоди під час заходу, повідомили в Мінстерстві фінансів України.

Умови участі в Державній програмі «Доступний факторинг»

Фінансова підтримка суб’єктів господарювання за договорами факторингу передбачатиме компенсацію відсоткової ставки за факторинг на рівні до 13% річних. Уповноважений фактор надаватиме факторинг суб’єкту господарювання у розмірі до 95% дебіторської заборгованості, але сума фінансування не може перевищувати 150 мільйонів гривень, включаючи кошти, отримані за програмами «Доступні кредити 5-7-9%» та «Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%».

 

Хто може долучитися до Програми

Мікро-, малі, середні та великі підприємства – резиденти України, що здійснюють постачання товарів, виготовлених українським товаровиробником, на умовах відстрочення платежу:

  • фізична особа – підприємець;
  • юридична особа, кінцевий бенефіціарний власник (контролер) якої є фізична особа – резидент України;
  • сільськогосподарський товаровиробник.

Детальніше про Державну програму «Доступний факторинг» можна дізнатися на офіційному сайті ФРП.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!