Українські фермери отримали доступ до супутникових карт посівів ключових аграрних культур

0 643

До кабінету сільгоспвиробника у Державному аграрному реєстрі додано шар супутникових карт ярих та озимих культур врожаю 2023 року, пише SEEDS.

Опубліковані карти посівів містять дані про розташування та площу полів з ключовими сільськогосподарськими культурами, такими як: озима пшениця, ячмінь, ярі зернові, кукурудза, соняшник, соя, горох, цукрові буряки, виноград та інші.

Також карти відображають ліс, болотні угіддя, водні або штучні об’єкти, відкритий ґрунт та необроблювані землі, інформує Міністерство аграрної політики та продовольства.

Читайте також: Юридична допомога та документування збитків від війни: міжнародні донори запустили проєкт допомоги українським аграріям

«Минулого року при розподілі бюджетної субсидії на гектар оброблюваних земель серед малих агровиробників у ДАР було вперше використано супутникові карти для верифікації обробки земельних ділянок. Ефективність цієї програми оцінювали також за допомогою супутникового моніторингу, який показав, що отримувачі підтримки у наступному сезоні збору врожаю в середньому мали в обробці більшу площу, ніж ті, хто не брав участь у програмі», – йдеться у повідомленні Міністерства.

«Мінагрополітики планує й надалі удосконалювати процес верифікації посівів у ДАР, зробивши його повністю автоматичним. Це об’єктивний, прозорий та ефективний підхід, який повністю відповідає вимогам ЄС. Відтак, вкрай важливо мати у системі актуальні дані про врожай та загальний стан земельних ділянок агровиробників, що користуються державною підтримкою чи іншими видами допомоги», – зауважив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик.

Супутникові карти посівів були створені для всієї України командою фахівців Інституту космічних досліджень НАН і ДКА України та Національного технічного університету України «КПІ ім. І.Сікорського» за підтримки Глобального фонду Світового банку зі зменшення наслідків стихійних лих і відновлення (GFDRR). Для отримання інформації були використані знімки супутників Sentinel-1, Sentinel-2 і Planet. При класифікації посівного покрову застосовувалась технологія машинного навчання.


Державний аграрний реєстр (ДАР) – це автоматизована електронна система, створена Мінагрополітики за технічної допомоги Європейського Союзу та Світового банку для ефективного і прозорого розподілу та адміністрування усіх видів підтримки для українських аграріїв, що надаються в межах державних програм, у вигляді грантів від міжнародних партнерів, а також будь-яких інших видів технічної допомоги.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!