Винахідник з Сумщини переробляє пластик на бензин за допомогою дідівського самогонного апарату

0 1 171

Віталій Куколь, житель села Кам’янка, що на Сумщині налагодив на території свого домоволодіння виробництво бензину з пластику. Для цього змайстрував спеціальний апарат, пише SEEDS.

“Із кілограма пластмаси виходить 200 грамів бензину, 150 керосину, 300 грамів солярки і ще 350 грамів віск, вазелін і парафінова суміш, ви уявляєте? З одного-єдиного кілограма”, — розповідає про своє виробництво Віталій Куколь.

“Накидаємо пластмасу, розігріваємо. Коли воно нагрівається до 400 градусів, іде процес дегідратації. Розщеплюється пластмаса на пари бензину, керосину, солярки, воску, вазеліну й парафіну. І плюс 5 відсотків від ваги — це газ: ізопропан, ізобутан і водень. Всі гази такі горючі, що тільки тримайся: машину можна заправити. Ну два вихлопи, щоб помощнєє”, — говорить чоловік про своє виробництво.

Читайте також: Сади Донбасу через вибухові хвилі втратили врожай яблук популярних сортів

Після нагріву до потрібної температури, пари з пластику по трубі попадають в резервуар.

“Солярка, керосин і тому подібне — вони перші охолоджуються тут, парафін і тому подібне. А бензин іде далі по цьому апаратику. Це дідусевий самогонний апарат: він вигнав десь приблизно з півморя самогону через нього і потім випив. Він аби дізнався, що внучок неп’ющий зробив з його апаратом, я не знаю… на тому світі, мабуть, мене матюкає. І ось звідси вже йде бензин”, – розповів Віталій Суспільному.

Бензин, каже Віталій, виходить з домішками, тож доводиться його очищати. А ще, за бажанням, додає чоловік, якість бензину можна підвищити.

Перший апарат із виготовлення бензину, розповідає Віталій, був більш примітивний. Його чоловік переробив на пічку-буржуйку. При створенні цього апарату, каже, врахував усі помилки, тож працює він справно. Найважче у всьому процесі — різати вироби з пластику на невеликі куски, адже це займає багато часу й зусиль.Однак, не всі вироби з пластику однаково підходять чоловіку для переробки: “Є така штука, як холодильник старий, телевізор, шуруповерт, дрель, електропила і так далі — оту пластмасу ніхто не купує. А з неї ж бензин виходить”.

Знайти матеріал для виготовлення бензину неважко, каже Віталій: “Його кругом навалом! Пластмаса буде завжди. Заліза буде менше й менше і дерева, а пластмаса – буде”.

Була у Віталія ідея робити бензин із пластику у промислових масштабах. З нею він звертався і до керівництва громади, і до керівництва області. Але безрезультатно. “Я їм і заяву написав і навіть бензину повіз пляшечку, щоб вони погрались — нуль, реакції ніякої. Нецікаво це нашій владі”, — говорить чоловік.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!