Українські садівники в цьому сезоні можуть отримати дуже добрі ціни на яблука

0 949

Більшість садівників України в цьому сезоні можуть розраховувати на отримання дуже хороших цін на своє яблуко. І причина не тільки в сприятливій ситуації на ринку Європи, пише SEEDS.

Одна з головних надій пов’язана з високою якістю, а точніше з одним із найважливіших параметрів якості яблука червоних сортів – рівнем забарвленості, пишуть аналітики EastFruit.

“Ми отримуємо безліч підтверджень від садівників із різних регіонів України про те, що вони отримали безпрецедентно високий рівень забарвленості яблука червоних сортів. Це зумовлено специфікою кліматичних умов сезону вегетації та аномально теплим і дуже сонячним вереснем.

За офіційними даними, вересень 2023 року виявився найтеплішим в історії метеоспостережень, що не могло не позначитися на якості яблука.

Оскільки з другої половини серпня ночі в Україні стають уже доволі холодними, не кажучи вже про вересень, а дні продовжували бути спекотними та сонячними, то яблуко, завдяки цим перепадам, забарвилося практично ідеально”, – пояснює Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Зокрема садівники компанії “Сади Дніпра” бренду UApple підтвердили EastFruit і такий суб’єктивний показник якості, як високі смакові параметри українського яблука, що також зумовлені ідеальною комбінацією ґрунтово-кліматичних умов.

Читайте також: В Україні стартував проєкт Мед Мінних Полів  

Наразі в Україні завершено збирання яблука сорту “Гала”, ціни на яке зараз приблизно на 20% вищі, ніж роком раніше, і загалом у гривні ціна вища, ніж будь-коли до цього. У доларовому ж еквіваленті вища ціна реєструвалася лише 2019 року.Фермери також кажуть, що попит на українське яблуко з боку експортерів залишається надзвичайно високим. Річ у тім, що ціни на яблуко в країнах ЄС вищі, ніж зазвичай у цей період року, і учасники ринку прогнозують їхнє подальше зростання. Також високі ціни на яблуко спостерігаються в країнах Близького Сходу, особливо на яблуко преміальної якості.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!