В Україні стартував проєкт Мед Мінних Полів  

1 646

Міністерство закордонних справ України у кооперації з агропромисловою компанією Kernel започаткували проєкт, який допоможе не тільки зібрати мед з замінованих полів, уникаючи мін, а й залучити до розмінування ще більше міжнародних партнерів, пише SEEDS.

Україна – одна з найбільш замінованих країн світу. За даними МВС, йдеться про 30% території, понад 174 000 кв. км, що включає як приватні території, так і критичну інфраструктуру, водойми, ліси та поля.

Площа замінованих полів наразі сягнула 8 млн га, з яких 6 млн га розміщуються на окупованих територіях, 2 млн га – на звільнених, повідомляє Міністерство закордонних справ України.

Читайте також: Науковці України та Британії досліджують шкоду, завдану аграрним землям під час російського вторгнення

Ідея проекту «Мед Мінних Полів» проста і потужна: щоб уникнути контакту з мінами, дрони засівають заміноване сільськогосподарське поле спеціальною сумішшю медоносних трав. Після цього нектар збирають бджоли, яким також не страшні міни.

Зібраний мед стане потужним засобом комунікації про проблему замінованих земель, щоб залучити до розмінування ще більше міжнародних партнерів та донорів. Українські дипломати братимуть мед мінних полів із собою на зустрічі та в міжнародні візити та даруватимуть його дипломатам та публічним особам у всьому світі.

“Цей проект дозволить МЗС привернути більшу увагу світу до проблеми російського замінування української землі та мобілізувати додаткові ресурси для її вирішення. Воєнна дипломатія використовує кожну можливість для досягнення результату. Всі креативні та технологічні засоби спрямовані на те, щоби посилити нашу комунікацію та швидше очистити українську землю від російських мін та боєприпасів”, – заявив Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Більше того, для проекту розробили спеціальний дизайн вуликів у форматі попереджувальних знаків про мінну небезпеку.



Цього року автори проекту провели необхідні консультації з агрономами та ДСНС і підготовчі роботи з дронами, а також здійснили тестовий засів поля. Також запущено сайт для попереднього замовлення меду: А вже навесні 2024 року проєкт стартує на повну потужність.


До проекту долучились: Міністерство закордонних справ України та найпотужніша агропромислова компанія України Kernel. Консультують та допомагають: Державна служба з надзвичайних ситуацій, Dronarium Україна та Спілка пасічників України.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Анатолій пише

    Накінець!! Хоть кацапи навчать нас бути дійсно господарями своєї землі а то фермери обнагліли взагалі- все розорали навіть схили і береги річок. Та ще й отримують фінансову підтримку держави, рахуй забирають наші гроші. А чому і ні, якщо влада своїх не кидає?!!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!