Унікальна долина ірисів Вінниччини не зацвіла вперше за багато років

0 639

Окрім легендарної долини нарцисів в Україні є ще й унікальна долина ірисів. Знаходиться вона на межі Барського і Мурованокуриловецького районів Вінниччини, біля сіл Долиняни та Снитків.

На території біосферного заповідника, площею понад 13 гектарів ростуть іриси, які можна зустріти лише в цій місцевості. Але в 2020 році тут були лише поодинокі квіти. Жителі Сниткова вбачають у цьому погану прикмету.

“Сьогодні Долина ірисів не цвіте. Ледь-ледь, де-не-де є квіти. Я знаю, що це поганий знак для нас. Люди старшого віку казали, що коли вона не цвіте, то біда. В селі стоїть чорний обеліск, ми його разом ставили в пам’ять про розстріляних наших односельців. Їх розстріляли німці тільки за те, що вони були євреями.

Бабця, яка трохи не дожила до 100 років мені розказувала, що “тоді Вітько, то був 1931 рік розбив хреста, ми тут від голоду пухли. Німець мав постріляти євреїв і воно не цвіло”. Ви знаєте, трохи мурашки по шкірі…

2014 рік – нормальні погодні умови, а в нас де-не де квіточка розцвіла”, – розповідає сільський голова Сниткова Віктор Ольшевський.

Проте, за словами сільського голови, варто звертати увагу не лише на “прикмети”, а й на те що відбуваються зміни клімату. Наприклад в квітні у Сниткові три дні поспіль була температура повітря мінус 10 – 11 градусів, що є нехарактерним для цього періоду.

“Тоді, коли все було нормально – то було “золоте море”. Але треба розуміти, що окрім так сказати “міфічних напрямків” є ще прості природні явища – глобальне потепління змінює клімат повністю”, – зазначає Віктор Ольшевський.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Вiнниця.info

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!