Успіх у вирощуванні цибулі на півдні України залежить від осінньої підготовки ґрунту – думка

0 93

Підготовка ґрунту під посадку цибулі залежить від багатьох факторів, зокрема від того, яка культура була попередником на полі, від погодних умов та особливостей ґрунту.

Про це в інтерв’ю журналу «Плантатор» розповів фермер-одноосібник Сергій Іванов із селища Каланчак, що на Херсонщині.

«Наприклад, якщо після збирання зернових стерня низька та майже не залишилося соломи, то лущення можна не проводити. Якщо ж комбайн скошує стерню високо і залишається багато соломи, то лущення треба проводити обов’язково, бо потім ця солома буде накручуватися на плуг і заважатимете оранці. У такому разі цю технологічну операцію (лущення) проводимо одразу після збирання зернових»,- зазначає фермер.

Оранку проводять наприкінці листопада. Бажано, щоб між лущенням та оранкою пройшов хоча б один дощ. Орють глибоко з оборотом пласта. на 20-35 см. Солому під час оранки теж загортають, вона перепріває й завдяки цьому отримують органічне добриво.

Ранньою весною проводять культивацію. Її глибина залежить від стану ґрунтів. Якщо зима була гарною, з морозом та снігом, ґрунт промерзав, наситився вологою, то в день посіву або напередодні проводять глибоку культивацію у напрямку, перпендикулярному оранці.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!