Увага, карантин: Україну атакує західний кукурудзяний жук  

0 460

Карантинний режим через західного кукурудзяного жука запроваджено у Черкаській, Житомирській, Кіровоградській, Одеській і Рівненській областях. Про це йдеться у повідомленні ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Зокрема, карантин запроваджено в СТОВ “Ліщинівське” (с.Ліщинівка Черкаської обл.) на загальній площі 55 га та “Баранівському сільськогосподарському підприємстві-1” (с.Зеремля Житомирської обл.) на загальній площі 77 га.

На Кіровоградщині від шкідника постраждали три агропідприємства — “Нива” (с.Хащувате), “Урожай” (м.Гайворон) та “Явір К” (с.Тополі). Карантин введено на загальній площі 163 га.

На Одещині карантин введено в селі Новогригорівка на території Настасівської сільської ради на загальні площі 10 га та в СФГ “Гайчук” (с.Каїри Лиманського р-ну) на площі 110 га.

“У цьому ж списку — с.Копань Рівненської області, йдеться про  територію “Західної агровиробничої компанії”, загальна площа —  100 га”, — йдеться в повідомленні ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Західний кукурудзяний жук з’явився на нашій території на початку століття, через 10 років після того, як був інтродукований до Європи зі США, де давно став головним шкідником кукурудзи.

Створення ГМ-кукурудзи, стійкої до західного кукурудзяного жука (т. зв. Bt-лінія), американські  фермери сприйняли як панацею – за короткий час ця кукурудза стала переважати в посівах “цариці полів”.

Однак у 2011 р. з’ясувалося, що західний кукурудзяний жук еволюціонував і став вражати вже й Bt-кукурудзу.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!