Ужгородські семінаристи вирощують городину і віддають за символічну плату парафіянам

0 747

Семінаристи ужгородської греко-католицької академії вирощують городину. Щодня вони проводять на грядках по годині.

На території семінарії у теплицях вже кілька років вирощують редиску, помідори та перець, які потім віддають усім охочим вірянам за символічну плату, розказав священник Юрій Кіш.

Редиску висадили наприкінці лютого. Тепер почався сезон збору урожаю, який триватиме до Великодня. Редиску збирають у пучки по 16 штук. Її миють і готують до продажу, також споживають самі.Такий вид підробітку врятував духівників минулого року, коли вперше було запроваджено жорсткий карантин і парафіяни не приходили на літургію. Тож городину віддавали їм, а вірники залишали символічну плату. Це стало вагомою підтримкою, адже духовні установи живуть виключно за рахунок пожертвувань.

Семінарист Іштван Удут розповів: коли був жорсткий карантин, то церква була закрита і публічних богослужінь не відбувалося. “І ту редиску, яку ми давали людям, то люди залишали пожертви, ми з тих грошей жили, бо інакших пожертв у нас не було. Ми, як семінарія, живемо з пожертв”, — каже семінарист.

Кожна група семінаристів щодня працює у теплиці близько години, – розповідає священник Юрій Кіш.

“У цій теплиці площа її 5 соток. Доглядаємо ми її. Посівний матеріал постачають наші вірники з села Боржавське, а посіяли нам спеціальною технікою – чоловік Михайло з Оноку, а також інший з села Ком’ят. Це все Виноградівський район.

Хлопці тут вчаться, як на мене, в такий спосіб, побачити, що плоди вимагають зусиль. Користуємось нею, споживаємо самі. А також ділимось редискою з нашими парафіянами, добрими друзями тут в Ужгороді та околиці”, — розповів Юрій Кіш.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Суспільного

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!