В Києві створюють перший в Україні терапевтичний сад

0 59

В Україні з’явиться перший терапевтичний сад. Його створюють на території Київської психіатричної лікарні імені Павлова. Автор ідеї – данський урбаніст Мікаель Колвілл Андерсен, пише SEEDS.

Його мета – зцілити українців, які постраждали від війни в Україні. У першу чергу тих, хто страждає на посттравматичний стресовий розлад та потребує такої адаптації.

Читайте також: Аномальні заморозки знищили майже весь урожай лохини в деяких господарствах України

У Данії в кожному місті є терапевтичний сад. Садове лікування добре зарекомендувало себе і допомагає людям зцілитися, говорить Мікаель Колвілл Андерсен.

«Вам це потрібно більше, аніж будь-кому в Європі. І не тільки ветеранам, але й людям, які живуть на Подолі під постійними повітряними тривогами. Це також психологічна травма і ПТСР. Але найбільше страждають ваші ветерани найгіршої у сучасній історії війни», – розповів Мікаель Аrmyfm.

Нещодавно на території лікарні відбулася Толока, на яку прийшли сотні волонтерів, щоб підготувати місцину під майбутній сад.


Фото: Микола Тимченко

Терапевтичний сад розділять на три частини. Через особливості території – крутий схил – територія саду якнайкраще підходить для такого зонування. Перша ділянка буде для людей, які найбільше страждають на ПТСР. Це люди, які взагалі не хочуть виходити з дому і розмовляти будь з ким. Вона буде найвищою, щоб люди могли дивитися якнайдалі.

Друга частина – для людей, яким вже краще і вони готові говорити про пережите з лікарем чи своїми близькими. Третя зона – більш контактна і буде внизу схилу. Вона підійде людям, які не просто прагнуть поговорити, але й готові робити щось своїми руками. На цьому будується якраз концепція таких садів, говорить координаторка толоки, архітекторка Дарина Рощук.

«Я досліджувала досвід закордонний цих садів. Здебільшого вони біля лікарень і  створені для роботи руками. Наприклад, для вирощування овочів, фруктів і їх можна використовувати в лікарні на обід. Тут ми теж хотіли зробити щось таке, де можна пристосувати себе, сенсорну моторику, мілку моторику залучити. Садівництво – дуже заспокійлива штука», – каже Дарина Рощук.

Організатори планують завершити роботи на початку червня і запросити всіх, хто потребує терапії, вільного простору та спокою.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!