В Україна узаконили географічні зазначення продуктів

0 169

Верховна Рада України прийняла законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони географічних зазначень” (№1065). Таке рішення підтримали 277 народних депутатів, свідчать дані на сайті парламенту.

Законом передбачається імплементація вимог Угоди про асоціацію, а також положень Регламенту Європейського союзу про якість сільськогосподарських продуктів і продуктів харчування.

Метою прийняття закону є забезпечення виконання зобов’язань України в сфері європейської інтеграції в частині узгодження вимог чинного національного законодавства з охорони прав на географічні зазначення з правом Європейського Союзу.

“Законом пропонується: дати нові визначення термінів “географічне зазначення”, “назва місця походження товару”; уточнити умови надання правової охорони відповідно до географічної вказівкою і підстави для відмови в наданні такої охорони; визначити умови надання правової охорони омонімічний географічної вказівкою. Також уточнюється коло осіб, які мають право на державну реєстрацію географічного зазначення”, – йдеться в пояснювальній записці.

Крім того, переглядаються вимоги до заявки на реєстрацію; вдосконалюється порядок проведення експертизи заявок на географічні зазначення; визначаються вимоги до технічних умов, яким повинен відповідати товар, для якого заявляється зазначення.

Народний депутат Роксолана Підласа зазначила, що це закон про захист географічних зазначень, тобто назв регіонів і місцевостей, де традиційно виробляються товари з особливими властивостями і репутацією – це унікальні товари.

За її словами, підписавши Угоду про асоціацію Україна взяла на себе зобов’язання охороняти європейські географічні бренди від підробок. У той же час, зазначила депутат, українські географічні назви також отримують правову охорону в країнах ЄС.

“Уряд вже формує такий перелік. До нього увійдуть гуцульська овеча бринза, мелітопольська черешня, закарпатське вино, карпатський мед та інше, що однозначно сприятиме просуванню українського експорту”, – додала Підласа.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!