Ціна на мед падає не тільки в Україні – це загальносвітовий тренд

0 2 970

Українське бджільництво переживає наразі не найкращі часи. Виробники бідкаються, що через укріплення гривні відносно долара і євро вони втрачають величезні кошти. Проте віцепрезидент Спілки Пасічників України з міжнародних питань Андрій Бажин бачить корінь проблеми в іншому, про що розповів в ексклюзивному коментарі SEEDS.


– Зараз спостерігається різке падіння цін на мед. На ваш погляд, чим  це обумовлено?

– Маємо два чинники такої ситуації. Перший і основний чинник – це світові тенденції; другий – падіння ціни через валютний курс.

Для експортера – це смерть! Бо якщо курс валюти падає навіть на 1 гривню – це мінус 4 євроценти з кожного євро, які ми отримуємо. Тобто наші контракти вже зараз стали збитковими.

Щодо світових тенденцій, то хочу розповісти цікаву історію. Щойно ми повернулися з Апімондії (міжнародний бджільницький конгрес), який проходив у Канаді. Там вперше за всю історію провели свій  аналіз меду, зразки якого подали на конкурс.

І виявилося, що 46% меду не пройшло атестацію через низьку якість і фальсифікацію. Одразу скажу, що український мед пройшов атестацію. Тобто у світі спостерігається ніби перевиробництво меду, через що падає ціна. Проте це більшою мірою не мед, а фальсифікат.

В Україні не фальсифікують мед, але світовий тренд зачіпає і нас. Вважаю, що за наступні 2 роки усі питання з фальсифікацією у світі будуть вирішені. Тому ми будемо відновляти позиції щодо вартості й ціни.

– Деякі бджолярі звинувачують виробників кондитерських виробів у нечесній конкуренції і зниженні цін на мед. Що скажете?

– На мій погляд, уся кондитерська галузь була завжди для нас конкурентом, тому не в них справа.

– Яким бачите майбутнє бджільництва в Україні?

– Українським пасічникам потрібно скорочувати витрати і переходити на промислові технології. Бо коли ти пасічник “вихідного дня” і в тебе 20-30 вуликів – це не заробіток, а просто хобі.

В Канаді, наприклад, тих, у кого менше 500  вуликів, не  вважають за пасічників. Тому треба переходити  на промислові пасіки і нарощувати об’єми виробництва. Тоді й ціна буде інша!

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!