В Україні катастрофічно падає інвестиційна привабливість свинарства

0 737

Упродовж останніх 5 років кількість свиней у домогосподарствах населення скорочується в середньому на 7,5% на рік. Наразі понад 40% загального свинопоголів’я в Україні припадає саме на присадибний сектор, розповів Sapienza.media заступник голови ГС “Всеукраїнська Аграрна Рада”, член УРБ Михайло Соколов.

“Дійсно, за даними ДССУ обсяги виробництва свіжих та охолоджених свинячих туш та напівтуш у січні-липні скоротилися на 2,8% — до 116 тис. т. Проте сукупне виробництво охолодженого м’яса свиней за цей період, навпаки, додало 3,1% та склало 145,7 тис. т.

Що стосується майбутнього свинарства, в першу чергу необхідно зауважити на скороченні поголів’я у присадибному секторі. Наразі понад 40% загального свинопоголів’я в Україні припадає на присадибний сектор”, – каже Михайло Соколов.

“Однак ситуація може відчутно змінитися. Упродовж останніх 5 років кількість свиней у домогосподарствах населення скорочується в середньому на 7,5% на рік.

Так, у 2015 році свинопоголів’я у присадибному секторі налічувало 3,6 млн голів, цьогоріч воно дорівнює 2,6 млн. Якщо така тенденція збережеться — до 2025 року в особистих господарствах громадян кількість свиней зменшиться до 1,7 млн голів”, – додав експерт.

“Оскільки українські виробники повністю не забезпечують ринок свининою – є простір для зростання. Однак, він залежить від низки чинників. Наразі в Україні незрозуміла ситуація із земельним питанням.

Свинарський бізнес дуже часто є або вторинним, або рівноправним бізнесом з рослинництвом. Тому багато в чому розвиток свинарства залежатиме від формату вирішення питання ринку землі”, – зазначив Михайло Соколов.

“Тепер щодо оподаткування. В Україні були досить сприятливі для розвитку бізнесу умови у період дії спецрежиму ПДВ.

Наразі ж все, на що можуть розраховувати свинарі — це програми державної підтримки щодо часткового відшкодування вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів чи часткового відшкодування вартості закуплених племінних тварин”, – додав фахівець.

“Але водночас, є випадки коли господарства, які скористалися цими програмами підтримки потрапляли “під приціл” СБУ.

Крім того, в Україні складна епізоотична ситуація. Враховуючи поширення африканської чуми свиней, було б правильно, якби держава прописала мінімальні вимоги біобезпеки, яких немає.

Більше того, наразі не відпрацьований компенсації збитків від АЧС юридичним особам. Від цього інвестиційна привабливість галузі також падає”, – вважає Михайло Соколов.

 

Sapienza.media для SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!