В Україні майже вдвічі подорожчала картопля

1 3 169

На поточному тижні ціни на картоплю в Україні зросли, повідомляють аналітики проекту EastFruit. У зв’язку з санітарно-епідеміологічною ситуацією в країні, поставки картоплі з господарств ведуться нерегулярно.

З цієї ж причини дещо скоротилося надходження імпортної продукції з Білорусі та РФ. В результаті пропозиція на ринку скоротилася, що в умовах зростання попиту привело до подорожчання картоплі.

Наразі ціни на картоплю сформувалися в діапазоні 8-10 грн/кг, що в середньому на 43% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

На думку експертів проекту, підвищити ціну на картоплю фермерам вдалося на тлі значного скорочення запасів у оптових компаній і роздрібних мереж, тоді як поставки із західних областей України, як і раніше ускладнені.

Представники оптових компанії сподіваються, що з відновленням поставок із західних областей країни ціна знову знизиться до колишнього рівня, однак фермери розраховують вести продажу в подальшому в такому ж ціновому діапазоні, як і сьогодні.

Більш того, деякі виробники заявляють про намір піднімати ціни на картоплю і далі. За їх словами, запаси якісної картоплі в західних регіонах країни також закінчуються, тому попит на продукцію буде в перспективі тільки рости, завдяки чому буде підвищуватися і ціна.

При цьому, варто зазначити, що ціна на картоплю в Україні на даний момент вже в середньому на 46% вище, ніж в аналогічний період минулого року.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Ігор пише

    Ринки (єдине місце, де на свіжому повітрі можна було купувати продукти) позакривали, а тепер ростуть ціни.

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!