В Україні побільшало виробників насіннєвої картоплі

0 871

Раніше виробництво насіннєвої картоплі мало цікавило українських фермерів. Однак сьогодні, зважаючи на доволі оптимістичні ціни, кількість виробників насіннєвої картоплі суттєво збільшилась, пише SEEDS.

Про це розповів директор ТОВ “Агріко Україна” Микола Гордійчук під час прес-конференції “Картопляні фарби внутрішнього ринку України”.

«В Україні виросла кількість виробників насіннєвої картоплі. Якщо раніше цей напрямок не був цікавим для фермерів, то останні два роки, в зв’язку і з ціною на столову картоплю, і з ціною на насіння, показники виросли. На сьогодні ми маємо 24 господарства, які займаються вирощування насіннєвої картоплі.

Безумовно, що 24 господарства, які професійно вирощують насіння – це мало. Минулого року було сертифіковано біля 40 тисяч тонн насіннєвої картоплі. Якщо ми візьмемо навіть ту цифру, яку маємо зараз, що професійно картопля вирощується на 60 тисячах гектарів, то нам потрібно щонайменше 180-200 тисяч тонн насіннєвої картоплі, щоб забезпечити ці господарства, ми повинні вирости як мінімум у 4-6 разів», – каже Микола Гордійчук.За словами експерта, сьогодні спостерігається позитивна динаміка, хоча на ринку насінництва є чимало проблем.

«В Україні практично немає підтримки селекції картоплі. Більшість картоплі, яка сьогодні торгується на насіннєвому ринку, це сорти західної селекції. Це Німеччина, Нідерланди, Польща, Франція.

А якщо говорити про українські сорти, тут справді їх в реєстрі сьогодні є половина від тієї кількості (160-170 сортів). Половина – це українська селекція. Але в українських фермерів присутні в обороті лише 20% сортів української селекції», – зазначив Микола Гордійчук.

«Це пов’язане з тим, що сьогодні немає жорсткого контролю за використанням тих чи інших сортів. українська селекція не отримує підтримки зі сторони держави.

Так само західні компанії які присутні сьогодні на ринку говорять про те що відсутність контролю не дає можливість отримувати ті винагороди за інтелектуальну власність які вони сюди привозять», – пояснив експерт.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!